Aktualności

Drugi dzień pielgrzymki

Autor: peregrinus

Pielgrzymi pokonali dziś dystans między Szudziałowem a Kuźnicą

Drugi dzień pielgrzymki
Miejscowość na trasie pielgrzymki

Drugi dzień pielgrzymki rozpoczął się Mszą św. sekundycyjną, której przewodniczył nasz wielokrotny pątnik, wyświęcony na prezbitera przed trzema miesiącami ks. Maciej Radziszewski. W homilii nawiązał on, jak zawsze zwykł to czynić, do dzisiejszej Liturgii Słowa, komentując ją w sposób mający na celu obudzenie w uczestnikach celebracji wiary potrzebnej do owocnego przeżycia spotkania z Chrystusem w Komunii Świętej. Po Eucharystii ks. Maciej udzielił wszystkim indywidualnego, prymicyjnego błogosławieństwa.

Dzisiejsza droga wiodła przez parafie kolejno: Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz św. Antoniego w Sokółce, Świętej Trójcy i św. Dominika w Klimówce oraz Opatrzności Bożej w Kuźnicy. Wszędzie byliśmy życzliwie podjęci przez Księży Proboszczów oraz społeczność Parafian.

W drugiej konferencji ks. Karol Godlewski przywołał, na podstawie tekstów biblijnych z Księgi Rodzaju, Ewangelii wg św. Jana oraz Dziejów Apostolskich obraz Kościoła - Matki, a także - dokonując egzegezy użytego przez św. Pawła w Rz 8, 26 słówka „entinchano” - pokazał właściwy kierunek rozumienia „orędownictwa” Ducha i Jego świętych mówiąc, że „orędują” oni nie tyle za nami u Boga, co za Bogiem u nas, przekonując nas do zaufania Bogu.

Dzień zakończył apel maryjny w kuźnickim kościele.

xKG

facebook