Aktualności

Dzień II

Autor: ks. Łukasz Żuk

Drugi dzień pielgrzymowania rozpoczął się Eucharystią w szudziałowskim kościele, której przewodniczył kierownik pielgrzymki, ks. Łukasz Żuk.

Dzień II

Homilię wygłosił kwatermistrz, ks. Karol Godlewski. Nawiązując w niej do odczytywanej w Liturgii Słowa Księgi Rut zachęcił do wejścia w oblubieńczą, małżeńską relację z Kościołem, której owocem, jak owocem małżeństwa Booza z Rut, jest pokrewieństwo z Jezusem Chrystusem, Jego wejście w nasz rodowód, zbawiające wszystko to, co w tym rodowodzie jest niepoukładane i grzeszne.

Po błogosławieństwie wyruszyliśmy w droge, która wiodła przez postoje w Kamionce, Malawiczach, Klimówce i Nowodzieli. Z serdeczną wdzięcznością przyjęliśmy tam gościnę od mieszkańców, a także miejscowych proboszczów: ks. Bogusława Urbana, ks. Jarosława Ciuchny oraz ks. Wojciecha Nowaszy.

Po drodze, jak zawsze, modliliśmy się Godzinkami, Różańcem, Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz nowenną do Matki Bożej Miłosierdzia. Wysłuchaliśmy także konferencji ks. Karola Godlewskiego, w której dziś pokazał Jezusa Chrystusa jako Tego, który stał się naszym niewolnikiem. Jego niewolnicza obecność pośród swojego ludu zaś została ukazana przede wszystkim jako dar służący odpuszczeniu ludziom ich grzechów.

Wchodząc do Kuźnicy, miejsca docelowego dzisiejszej pielgrzymki, wspomnieliśmy, jak co roku, poległych w obronie Ojczyzny. Wieczorne modlitwy i błogosławieństwo Boże zakończyły drugi dzień pielgrzymki.

facebook