Aktualności

Ważne informacje

Autor: ks. Łukasz Żuk

Podajemy oficjalnie obowiązujące zasady tegorocznego pielgrzymowania. Prosimy o uważne zapoznanie się.

Ważne informacje

Ważne informacje

1.  Rozpoczynamy możliwość zapisów on-line (szczegóły w zakładce „Zapisy”).

2.  Na ten moment (19 lipca) w pielgrzymce może wziąć udział ten, kto zapisał się na pielgrzymkę oraz wypełnił litewską ankietę dla podróżnych: https://keleiviams.nvsc.lt/en/form. (Po jej wypełnieniu otrzymasz mailem QR kod, który w przypadku ewentualnej kontroli będziesz musiał okazać służbom kontrolującym), a także:

  • okaże negatywny wynik testu na COVID-19 lub dowody odbycia szczepienia lub przebycia koronawirusa w ciągu ostatniego pół roku;
  • lub wykona jeden z dwóch testów (PCR wykonany może być najwcześniej 72 godziny przed przybyciem na Litwę, antygenowy - 48 godz.).

3.  Rekolekcje w drodze rozpoczniemy 20 sierpnia o godz. 5:30 Mszą Świętą w Archikatedrze Białostockiej (ul. Kościelna 1) i będziemy pielgrzymować w ustalonym porządku:

  • 20 sierpnia: Białystok – Szudziałowo;
  • 21 sierpnia: Szudziałowo – Kuźnica;
  • 22 sierpnia: Kuźnica – Butrymańce (po porannej Eucharystii autokary zawiozą nas na Litwę pod przejście graniczne białorusko-litewskie, skąd co roku wyruszaliśmy do Ejszyszek);
  • 23 sierpnia: Butrymańce – Jaszuny;
  • 24 sierpnia: Jaszuny – Wilno (po Eucharystii o godz. 16:00 zakończenie pielgrzymki i powrót do Białegostoku).

Informacje ogólne

4.  Na tę chwilę pielgrzymka odbędzie się, jednak trzeba mieć na uwadze rozwijającą się sytuację epidemiczną w Europie i zmieniające się obostrzenia z tym związane.

5.  Dla osób chętnych jest możliwość przenocowania z 19 na 20 sierpnia w Szkole Katolickiej przy ul. Kościelnej 3 (po wcześniejszym zadeklarowaniu takiej chęci).

6.  Istnieje możliwość pozostawienia swojego samochodu w Białymstoku obok miejsca rozpoczęcia pielgrzymki (po wcześniejszym zadeklarowaniu takiej chęci).

7.  Z racji na obostrzenia pandemiczne i wyśrubowane wymogi sanitarne, w tym roku kuchnia polowa nie będzie funkcjonować.

8.  Dla osób chętnych możliwość noclegu w swoich namiotach.


facebook