Aktualności

Relacja dzień VI

Autor: ks. Łukasz Żuk

Nowy Dwór - Raduń

Relacja dzień VI

Dzień 6 - 21 sierpnia 2018 r.

Kolejny dzień naszej drogi ku Matce Bożej Ostrobramskiej rozpoczęliśmy Eucharystią w kościele parafialnym w Nowym Dworze, której przewodniczył bp Henryk Ciereszko. Homilię poświęconą dobroci - kolejnemu owocowi Ducha Świętego - wygłosił ks. Jan Różański z Archidiecezji Warszawskiej. Zachęcił on także do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego a nienarodzonego, do którego to dzieła uczestnicy Eucharystii mogli się włączyć po jej zakończeniu.

Słowo wdzięczności wobec proboszcza i parafian skierował jak codzień kierownik pielgrzymki, ks. dr Łukasz Żuk.

Po liturgii wyruszyliśmy w dalszą drogę, pokonując dziś najdłuższy, bo czterdziestopięcio kilometrowy odcinek. Po drodze zatrzymaliśmy się przy kaplicy w Chadziłoniach, a także przy kościele w Zabłociu, gdzie na pielgrzymów czekał przygotowany przez miejscowych parafian obiad. Tam też była możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.

Finałem dzisiejszej pielgrzymki był kościół parafialny w Raduniu, gdzie zakończyliśmy dzień wieczorną modlitwą, po której rozeszliśmy się na nocleg, zapewniony wszystkim pielgrzymom w liczbie dochodzącej do pięciuset, przez mieszkańców, którzy kolejny już raz okazali nam wzruszającą gościnność.

Ks. Karol Godlewski

Aby obejrzeć zdjęcia, proszę kliknąć w tym miejscu.

facebook