Aktualności

Relacja dzień V

Autor: ks. Łukasz Żuk

Grodno - Jeziory

Relacja dzień V

Dzień 5 - 20 sierpnia 2018 r.

Piąty dzień naszej wędrówki do Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie rozpoczęliśmy Eucharystią w kościele parafialnym w Jeziorach, której przewodniczył bp Henryk Ciereszko. Była to tzw. Msza Święta sekundycyjna Księży Neoprezbiterów - ks. Radosława Backiela i ks. Karola Godlewskiego.

W homilii ks. Radosław nawiązał do uprzejmości - kolejnego spośród owoców Ducha Świętego, o którym mówi św. Paweł w 5. rozdziale Listu do Galatów. Zachęcał, abyśmy poprzez drobne, a zarazem niezwykle wymowne gesty uprzejmości i sympatii odpłacali tym, którzy m.in. na trasie naszej pielgrzymki okazują nam swoje otwarte serca.

Po Eucharystii życzenia Neoprezbiterom złożył Ksiądz Biskup, a także przedstawiciele pielgrzymów - siostry ze Służby Medycznej, Barbara Kruszewska i dr Małgorzata Targońska.

W słowie podziękowania, które skierował kwatermistrz pielgrzymki, ks. Karol Godlewski, wyraził w imieniu swoim i ks. Radosława wdzięczność za życzliwość i modlitwę, której neoprezbiterzy doświadczali i doświadczają od pielgrzymów, a także o nią prosił. "Chcielibyśmy jako kapłani być zarówno tymi, których określa łacińskie słowo sacerdos - a więc składającymi Bogu ofiarę i konsekrującymi to, co jeszcze nie święte, a zarazem tymi, których określa drugi łaciński termin - pontifex. A pontifex to ten, kto buduje mosty - mosty życzliwości, serdeczności i uprzejmości między ludźmi. Mosty, które - jak mówił ks. Krzysztof Grzywocz - poszerzają grono serdecznych przyjaciół, tych, którzy w kręgu Bożych spraw czują się dobrze" - mówił ks. Karol.

Po Mszy Świętej udaliśmy się w drogę, podczas której zatrzymaliśmy się na adorację i obiad w parafii w Ostrynie.

Po przebyciu ponad 33 kilometrów dotarliśmy do miejscowości Nowy Dwór, gdzie po modlitwach wieczornych odmówionych w kościele parafialnym, udaliśmy się na nocleg.

Aby obejrzeć zdjęcia, proszę kliknąć w tym miejscu.

facebook