Aktualności

Relacja dzień III

Autor: ks. Łukasz Żuk

Kuźnica - Grodno

Relacja dzień III

Za nami trzeci dzień pielgrzymowania do Matki Bożej Miłosierdzia czczonej w wileńskiej Ostrej Bramie. Dzisiaj przemierzyliśmy 23-kilometrowy odcinek od Kuźnicy do Grodna.

Dzień rozpoczął się od porannych modlitw w kościele parafialnym pw. Opatrzności Bożej w Kuźnicy, po których wyruszyliśmy w stronę polsko-białoruskiej granicy, którą dzięki życzliwości służb granicznych udało się przekroczyć niezwykle szybko i sprawnie.

Na trasie zatrzymaliśmy się przy budującej się parafii w Korobczycach, gdzie życzliwie podjął nas proboszcz, ks. Jan Rusznicki, wraz z miejscowymi parafianami.

Po dojściu do Grodna zgromadziliśmy się na Eucharystii w pobernardyńskim kościele seminaryjnym, której przewodniczył arcybiskup Diecezji Grodzieńskiej, abp Aleksander Kaszkiewicz. Kierownik grupy grodzieńskiej - ks. Paweł Bezlapowicz, wygłosił słowo homilii, w której nawiązując do pokoju - kolejnego owocu Ducha Świętego z piątego rozdziału Listu do Galatów, który towarzyszy nam przez cały czas pielgrzymki, wyraził wdzięczność pielgrzymom za ich świadectwo i trud, który towarzyszy niesionym intencjom.

Następnie pielgrzymi udali się na nocleg u rodzin miasta Grodna, które jak co roku urzekły nas swoją serdeczną gościnnością.

Ks. Karol Godlewski

Aby obejrzeć zdjęcia, proszę kliknąć w tym miejscu.

facebook