Aktualności

Relacja dzień II

Autor: ks. Łukasz Żuk

Szudziałowo - Kuźnica

Relacja dzień II

We wspomnienie św. Jacka, 17 sierpnia 2018 r., pielgrzymi uczestniczący w XXVI Ekumenicznej Pieszej Pielgrzymce Białystok - Grodno - Wilno, przemierzali drugi spośród dziewięciu odcinków pątniczego szlaku, wiodący od Szudziałowa do Kuźnicy.

Dzień rozpoczął się od Eucharystii w szudziałowskim kościele, której przewodniczył bp Henryk Ciereszko. Homilię wygłosił kierownik pielgrzymki, ks. Łukasz Żuk. Nawiązał w niej do radości - drugiego spośród owoców Ducha Świętego, o którym mówi św. Paweł w Liście do Galatów.

Już na pierwszym etapie do pątników dołączył Metropolita Białostocki, abp Tadeusz Wojda, który szedł z nami aż do Kuźnicy. Tam też, na tak zwanej Golgocie Wschodu, poprowadził krótką modlitwę w intencji poległych za Ojczyznę i wygłosił słowo do pielgrzymów i zgromadzonych tam okolicznych mieszkańców i przedstawicieli Samorządu. "Ci, za których się tutaj modlimy, słowa takie, jak Bóg, honor i Ojczyzna, mieli wypisane przede wszystkim w sercu, nie tylko na sztandarach" - mówił Arcybiskup.

Po przejściu do kościoła parafialnego pw. Opatrzności Bożej w Kuźnicy pielgrzymi zakończyli dzień modlitwą wieczorną i błogosławieństwem Księdza Arcybiskupa.

ks. Karol Godlewski

Aby obejrzeć zdjęcia, proszę kliknąć w tym miejscu.

facebook