Aktualności

Relacja dzień I

Autor: ks. Łukasz Żuk

Białystok - Szudziałowo

Relacja dzień I

Dzień I EPP - 16.08.2018

Jak co roku tak i dziś, 16 sierpnia 2018 r., z białostockiej Archikatedry do Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Wilnie wyruszyła już dwudziesta szósta Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka.

Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od uroczystej Eucharystii w Bazylice, której przewodniczył abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. On też skierował do nas Słowo Boże, w którym ukazał sens pielgrzymowania oraz zwrócił się z gorącą prośbą o pamięć o całej naszej Archidiecezji w modlitwie na pątniczym szlaku.

Po Eucharystii wyruszyliśmy w drogę. W tym roku jest nas około 370, w tym 12 kapłanów, 10 sióstr zakonnych i 6 kleryków. Po raz trzeci pielgrzymuje z nami bp Henryk Ciereszko. Konferencje przygotował misjonarz z Kuby, kapłan naszej Archidiecezji, ks. Adam Wiński.

Dzień pierwszy upłynął nam w rytmie wyznaczonym przez modlitwę, słuchanie Słowa i bycie ze sobą nawzajem. Gościliśmy dziś na szlaku także ks. Adama Kozikowskiego, dyrektora Caritas Archidiecezji Białostockiej, który wraz z towarzyszącą mu pracowniczką Caritas opowiedział o dziełach prowadzonych przez tę organizację oraz zwrócił się z prośbą o wsparcie, tak duchowe, jak i materialne.

Dziękujemy z serca goszczącym nas dziś Księżom Proboszczom - ks. Józefowi Kowalczukowi z Karakul, ks. Andrzejowi Chutkowskiemu z Supraśla oraz ks. Wacławowi Dudziukowi z Szudziałowa, a także mieszkańcom miejscowości Sokołda, Jezioraki oraz Kozłowy Ług.

Dzień zakończyliśmy wspólną modlitwą w szudziałowskim kościele parafialnym oraz błogosławieństwem udzielonym przez bp. Henryka, po którym udaliśmy się na nocleg w tutejszym Zespole Szkół.

ks. Karol Godlewski

Aby obejrzeć zdjęcia, proszę kliknąć w tym miejscu.

facebook