Aktualności

Relacja dzień 6

Nowy Dwór - Raduń

Relacja dzień 6

Dzień szósty – 21 sierpnia 2017 r.

Kolejny dzień naszej pątniczej drogi rozpoczęliśmy, jak zwykle, poranną Eucharystią w kościele parafialnym w Nowym Dworze, której przewodniczył bp Henryk Ciereszko.

Dziś słowo homilii skierował do nas ks. Arkadiusz Okroj, ojciec duchowny kapłanów Diecezji Pelplińskiej. Hasło pielgrzymki, a więc słowa z Ewangelii według św. Mateusza „Będziesz miłował” odniósł w niej do miłości małżeńskiej. Zachęcał też do postępowania według dwóch kryteriów mogących uczynić małżeńską drogę jeszcze piękniejszą: słuchanie przed mówieniem oraz rozumienie przed ocenianiem.

Po modlitwie i śniadaniu wyruszyliśmy na pielgrzymkowy szlak, który dziś wynosił ponad 40 kilometrów.

Po drodze jak co dzień towarzyszyła nam modlitwa, świadectwa, a także konferencje, w tym słowo bp. Henryka o bł. Michale Sopoćko oraz dk. Karola o praktyce odpustów w Kościele. Ciekawostek historycznych jak co dzień nie szczędził ks. Adam Szot.

Gościli nas dziś mieszkańcy miejscowości Gromki, Chadziłonie (gdzie modliliśmy się w miejscowej kaplicy), Zabłoć (gdzie miał miejsce obiad oraz adoracja Najświętszego Sakramentu), Przewoża oraz Korgowdy. Wszystkim im za okazane serce i wielką dobroć jesteśmy wdzięczni.

To, co szczególnie nas dziś wzruszyło to kwiaty ułożone w miejscu, gdzie na postoju miała być umieszczona wędrująca z nami figura Matki Bożej oraz mieszkaniec Przewoży, który witał nas piękną grą na akordeonie.

Na postojach także była możliwość zamówienia intencji Mszy Świętej składkowej, która zostanie odprawiona w Kaplicy Ostrobramskiej po dojściu pielgrzymki, 24 sierpnia o godzinie 16.

Finałem naszej dzisiejszej pątniczej drogi była parafia w Raduniu, gdzie po wieczornej modlitwie apelowej i biskupim błogosławieństwie udaliśmy się na nocleg.

Dk. Karol Godlewski


Aby obejrzeć zdjęcia, kliknij w tym miejscu.

facebook