Aktualności

Relacja dzień 5

Jeziory - Nowy Dwór

Relacja dzień 5

Dzień piąty – 20 sierpnia 2017 r.

Na naszej pielgrzymce zastała nas dziś niedziela. Po gościnnym noclegu, który zapewnili nam mieszkańcy parafii Jeziory (włącznie z zasługującymi na szczególne podziękowania parafianami tamtejszej parafii prawosławnej, którzy na serio potraktowali słowo „ekumeniczna” w nazwie naszej pielgrzymki), rozpoczęliśmy ją Eucharystią o świcie, której przewodniczył jak co dzień bp Henryk Ciereszko.

Szczególną modlitwą podczas niej otaczaliśmy naszych księży neoprezbiterów – Adama Kiermuta i Adriana Karwowskiego, którzy po zakończeniu Mszy Świętej udzielili specjalnego, prymicyjnego błogosławieństwa. Ks. Adam skierował do nas również słowo homilii, w której zachęcał, by starać się odnajdywać znamiona miłości bliźniego ukryte w najdrobniejszych gestach ludzkiej życzliwości, której na pielgrzymce doświadczamy tak bardzo obficie.

Księżom neoprezbiterom również przedstawiciele pątników złożyli serdeczne życzenia i wręczyli sympatyczne upominki.

Po porannej modlitwie w Jeziorach wyruszyliśmy w drogę. Po kilku dniach słonecznej pogody dzisiaj towarzyszył nam deszcz, ale nie wpłynęło to pogorszenie nastroju wśród pątników.

Jak zwykle nie brakowało modlitwy i rozważań, pośród których na szczególną uwagę zasługują te poświęcone osobie tak bardzo związanego z ziemiami, po których wędrujemy bł. Ks. Michała Sopoćki, które wygłosił bp Ciereszko.

Swoim świadectwem powołania i posługi podzielili się z nami po drodze również wędrujący wraz z nami ks. Adrian Karwowski oraz s. Ewelina, Misjonarka Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej.

Oprócz kilku krótkich postojów na trasie, zatrzymaliśmy się na dłużej w parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Ostrynie, gdzie wraz z księdzem proboszczem Zenonem Romejko, sercaninem, cieszyliśmy się z 25-lecia jego kapłaństwa.

Tam też zjedliśmy obiad i mieliśmy możliwość adoracji Chrystusa Eucharystycznego. W Ostrynie również z pielgrzymami spotkał się grodzieński biskup pomocniczy Józef Staniewski.

Finałem dzisiejszego wędrowania była parafia w Nowym Dworze, gdzie po wieczornej modlitwie apelowej zakończonej błogosławieństwem bp. Henryka udaliśmy się na nocleg.

dk. Karol Godlewski

Aby obejrzeć zdjęcia, kliknij w tym miejscu.

facebook