Aktualności

Relacja dzień 4

Grodno - Jeziory

Relacja dzień 4

Dzień czwarty - 19 sierpnia 2019 r.

Czwarty dzień naszej pielgrzymki rozpoczęliśmy Mszą świętą wotywną o św. Bernardzie z Clairvaux pod przewodnictwem bp. Henryka Ciereszki w pobernardyńskim kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętegow Grodnie.

Homilię wygłosił dziś ks. Piotr Buśko. Mówił w niej o potrójnym, a nie - jak zwykło się mawiać - podwójnym przykazaniu miłości. Trzecią bowiem, dość zapomnianą płaszczyzną, którą to największe z przykazań obejmuje, jest miłość samego siebie, która, o ile jest uporządkowana, stanowi dobry fundament pod budowanie miłości bliźniego i Boga.

Po Eucharystii i śniadaniu ruszyliśmy w dalszą drogę ku celowi naszej pielgrzymki, do której dołączyła również grupa grodzieńska wraz z jej kierownikiem, ks. Pawłem Bezlapowiczem.

Jak codzień towarzyszyła nam w niej modlitwa i konferencje, a także historyczne ciekawostki przekazywane przez ks. Adama Szota.

Zatrzymaliśmy się dziś w parafii pw. św. Kazimierza w Putryszkach, gdzie zjedliśmy obiad i mieliśmy możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, a także na postojach w Hołowczycach, Tobolskiej Budce i Stryjówce.

Po wędrówce, która od ostatniego postoju dokonywała się w deszczu, dotarliśmy do miejsca dzisiejszego noclegu - parafii w Jeziorach, gdzie zakończyliśmy dzień modlitwą apelową i biskupim błogosławieństwem, którego udzielił bp Henryk.

Wszystkich życzliwych ludzi, przez których Bóg dawał nam poznać, jak się o nas troszczy, otaczamy serdeczną modlitwą i wdzięcznością.

dk. Karol Godlewski

Aby obejrzeć zdjęcia, proszę kliknąć w tym miejscu.

facebook