Aktualności

Relacja dzień 3

Kuźnica - Grodno

Relacja dzień 3

Trzeci dzień pielgrzymki - 18 sierpnia 2017 r.

Dziś postawiliśmy ostatnie kroki na naszej polskiej ziemi. Zanim to się jednak stało, z samego rana zgromadziliśmy się w kościele parafialnym pw. Opatrzności Bożej w Kuźnicy, gdzie po modlitwach porannych pobłogosławił nas i pokropił święconą wodą proboszcz, ks. Sylwester Szyluk.

Następnie podzieleni na dwudziestoosobowe grupy udaliśmy się na polsko - białoruskie przejście graniczne, gdzie po rekordowo szybkiej kontroli paszportowej i wizowej przekroczyliśmy granicę.

Dołączył tam do nas kierownik grupy grodzieńskiej naszej pielgrzymki, ks. Paweł Bezlapowicz.

Idąc do Grodna zatrzymaliśmy się na trzech postojach: w Bakunach, w Korobczycach (gdzie w budującym się kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe i św. Stanisława Biskupa i Męczennika miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, a na przykościelnym placu poczęstunek) oraz w Kołbasinie.

Jak codzień pielgrzymowaniu towarzyszyły Godzinki Ostrobramskie, modlitwa różańcowa, konferencja oraz nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Po dotarciu do grodzieńskiego kościoła pobernardyńskiego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego zgromadziła nas wspólna Eucharystia, której przewodniczył bp Henryk Ciereszko, zaś homilię wygłosił ks. Paweł Bezlapczuk.

Po zakończonej Mszy Świętej i Apelu Maryjnym udaliśmy się na nocleg.

dk. Karol Godlewski

Aby obejrzeć zdjęcia, proszę kliknąć w tym miejscu.

facebook