Aktualności

Relacja 1 dzień

Białystok - Szudziałowo

Relacja 1 dzień

Pierwszym i najważniejszym punktem naszego dzisiejszego pielgrzymowania było zawiązanie pątniczej wspólnoty na uroczystej Eucharystii w Archikatedrze Białostockiej, której przewodniczył abp Tadeusz Wojda SAC, Metropolita Białostocki.
On też skierował do nas słowo homilii, w której pielgrzymowanie do Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie przyrównał do wędrówki Izraelitów do Ziemi Obiecanej. Zachęcił do podjęcia jakichś szczególnych intencji, które będą nam towarzyszyć na pątniczym szlaku. Ksiądz Arcybiskup poprosił o szczególną modlitwę za naszą Archidiecezję, kapłanów i misjonarzy z niej pochodzących, a także za siebie samego, aby Matka Boża Ostrobramska pomogła mu wiernie wypełniać powierzony przez Ojca Świętego urząd pasterski.
Na zakończenie Mszy Świętej abp Wojda udzielił nam błogosławieństwa i pokropił wodą święconą.
Po Eucharystii i poczęstunku przygotowanym w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej, grupa ok. 390 osób, na czele z bp. Henrykiem Ciereszko, ks. dr. Łukaszem Żukiem, kierownikiem pielgrzymki, oraz dziesięcioma kapłanami, diakonami i alumnami seminarium, wyruszyła w drogę.
W trasie nie zabrakło modlitwy - tradycyjnych Godzinek Ostrobramskich, Różańca, Koronki i Nowenny do Bożego Miłosierdzia, a także konferencji, rozważań i ciekawostek historycznych, których nie szczędził idący po raz kolejny w pielgrzymce ks. dr Adam Szot.
W tym roku treści towarzyszące naszemu wędrowaniu opracował ponownie pallotyn, ks. Krzysztof Kralka.
Kilka etapów przebył z nami i swoim doświadczeniem podzielił się również piewszy kierownik pielgrzymki i jej twórca, ks. Jan Filewicz, obecnie wikariusz parafii w Grabówce.
Jesteśmy urzeczeni gościnnością kapłanów i osób świeckich, u których zatrzymywaliśmy się dziś na postoje.
Miały one miejsce kolejno: w Karakulach, w Supraślu (parafia pw. Trójcy Świętej), w Sokołdzie, w Jeziorku oraz Kozłowym Ługu.
Po ponad czterdziestokilometrowym marszu pielgrzymi właśnie przybyli na nocleg w Szudziałowie, gdzie, jak co roku, bardzo gościnnie podjął nas wraz ze swymi Parafianami Ksiądz Proboszcz Wacław Dudziuk, któremu dziękujemy.
Pierwszy dzień pielgrzymowania, zakończony modlitwą i błogosławieństwem bp. Henryka, uważamyza udany, a jego owoce składamy w ręce Maryi, Matki Miłosierdzia.
dk. Karol Godlewski

Aby obejrzeć zdjęcia, proszę kliknąć w tym miejscu.

facebook